Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dohoda otevírá cestu ke spolupráci českých a ruských novinářů

17. 11. 2013

 smlouva33.jpg

Smlouvu pro rozvoj partnerství v mediální oblasti uzavřel v říjnu Český novinářský klub (ČNK) s představiteli Hornouralské oblasti z Ruska. Za žurnalisty z regionu podepsal ujednání předseda sdružení Milan Hloušek. Za ruskou stranu připojil svůj podpis hejtman Hornouralské oblasti Nikolaj Kulish. Oficiální stvrzení dohody se odehrálo v reprezentativních prostorách Galerie výtvarného umění v Chebu. Přítomni byli nejen novináři a zahraniční hosté, ale také významné osobnosti Karlovarského kraje. Ti všichni společně usedli k jednomu stolu a debatovali o přínosu přeshraniční spolupráce.

  smlouva44.jpg

„Spolupráce mezi různými subjekty z obou stran se začíná zdárně rozvíjet. A věřím tomu, že partnerství bude dobře fungovat i v případě českých žurnalistů,“ prohlásil Nikolaj Kulish. „Rádi bychom nastartovali výměnné novinářské cesty, kterých se budou účastnit členové našeho klubu a současně ruští žurnalisté. Jsem totiž přesvědčený, že to může být způsob, jak úspěšně rozvíjet mezinárodní vztahy a přispět k propagaci Karlovarského kraje i Hornouralského okresu,“ vysvětlil Milan Hloušek hlaví cíle uzavřeného partnerství. „Zároveň bychom zapracovali na tom, aby spolupráce byla méně formální a oficiální, ale více přátelská a lidská. V tomto duchu by se měly odehrávat novinářské cesty i setkání se zahraničními hosty,“ poznamenal člen rady (ČNK) a manažer pro mediální kontakty Vladimír Kučera.

Videoreportáž si pustíte ZDE.

 smlouva88.jpg
 

 

Náhledy fotografií ze složky Slavnostní podpis smlouvy