Jdi na obsah Jdi na menu
 


Havel@80 v Lucerně, výstava a kniha Hele, Havel!

7. 10. 2016

logo_kvh.jpgJiž příští sobotu, 15. října 2016, vyvrcholí v pražském paláci Lucerna oslavy nedožitých 80. narozenin Václava Havla. Večer zahájí slavnostní otevření výstavy a knihy se shodným názvem: Hele, Havel!

Knihovna VH chtěla poblahopřát Václavu Havlovi k nedožitým 80. narozeninám a také chtěla, aby se k její gratulaci mohlo přidat co možná nejvíce lidí. A tak koncem roku 2015 spatřila světlo světa veřejná výzva Hele, Havel! obracející se ke všem, kteří kdy Václava Havla zahlédli a měli v tu chvíli u sebe fotoaparát či někoho blízkého, kdo jej mohl zvěčnit. Ohlas byl zcela mimořádný. Od ledna do června 2016 se v Knihovně VH sešlo více než 1300 snímků od 200 autorů či majitelů fotografií. V některých případech se jednalo o celou sérii fotek z nedávné doby, jindy o jediný snímek přechovávaný po generace; některé uchvacovaly profesionální kompozicí, jiné zas kouzlem nechtěného. Každý bez rozdílu však přispíval do mozaiky Havlova životaběhu, obohacoval ho, doříkával. Výběr nejzajímavějších snímků, doprovozený příběhy jejich autorů či dárců, shrnuje výstava a publikace Hele, Havel!.

Krátce po vernisáži knihy a výstavy Hele, Havel! rozezní Lucernu čtveřice pódií, na nichž v průběhu večera vystoupí „80 gratulantů k osmdesátinám“: Michal Ambrož & Hudba Praha, Bohdan Bláhovec, Jan Burian, Carton Clan, Circus Ponorka, Čokovoko, Jiří Dědeček, Dunajská vlna, Lenka Dusilová & Baromantika, Dagmar Havlová Ilkovičová a Ivan M. Havel, Bohdan Holomíček, Eva Holubová, Helena Houdová, Houpací koně, Jaroslav Hutka, Ille, Jablkoň, Miroslav Janek, Kieslowski, Kittchen, David Koller, Čestmír Kopecký, Krásné nové stroje, Jana Uriel Kratochvílová & Illuminatica, Andrej Krob, Květy, Lanugo, Milan Lasica, Laura a její tygři, Longital, Jiří Mádl, Máma Bubo, Vladimír Merta, Jan Hrubý & Ondřej Fencl, Monika Načeva, Michal Pavlíček a Pavel Bořkovec quartet, Neřež, Ondřej Němec, Noisy Pots, Ohm square, Petr Oslzlý, Oskar Petr, The Plastic People of the Universe, Plexis, Portless, The Prostitutes, PSH a Vladimír 518, Lucie Redlová, Republic of Two, Břetislav Rychlík, Fernando Saunders & friends, Andrea Sedláčková, Karel Schwarzenberg, Emma Smetana, Olga Sommerová, Zuzana Stivínová, Zdeněk Suchý, Tam Tam Batucada, Tea Jay Ivo, Jáchym Topol, Vlastimil Třešňák a Alo Trio Band, Magda Vašáryová, Táňa Vilhelmová, Vložte kočku, Dáša Vokatá a Oldřich Kaiser, Alexander Vondra, Zrní, Michael Žantovský, Živé kvety, Václav Havel & Ferdinand Vaněk.

Vstupenky jsou k dispozici v sítích Ticketpro a GoOut, v pokladně kina Lucerna a neposlední řadě též v Knihovně Václava Havla.

Havel@80 v Lucerně pořádá Knihovna Václava Havla ve spolupráci s PP Production a Palácem Akropolis, kteří jsou podepsáni pod Poctou Václavu Havlovi – nezapomenutelným rozloučením s Václavem Havlem v prosinci 2011 (www.poctavh.cz).