Jdi na obsah Jdi na menu
 


Každým dnem se cítím lépe, vzkazuje z nemocnice náš kolega

5. 2. 2014

 cnk_jarda1.jpg

Náš kolega Jaroslav Dolina se v nemocnici zotavuje z mozkové mrtivce.

„Nemocnici musím jednoznačně pochválit. Zařízení pokojů i celého oddělení je na vysoké úrovni. Rád bych vyzdvihnul také profesionalitu doktorů a nemocničního personálu. Díky jejich péči se každým dnem cítím lépe a lépe,“ svěřil se náš kolega z Českého novinářského klubu Jaroslav Dolina, který se zotavuje z mozkové mrtvice na rehabilitačním oddělení v Nemocnici Sokolov. 

Modernizace oddělení

Nová lůžka, tělocvičny i kompletní vybavení pro rehabilitaci mají k dispozici nově pacienti Nemocnice Sokolov. Karlovarský kraj, který v nemocnici pokračuje v plánovaných investicích, nechal zrekonstruovat pavilon D, kde se rehabilitační oddělení nachází. 

Akutní rehabilitační oddělení disponuje dvaceti lůžky. „O pacienty se stará kvalifikovaný personál, který díky moderní technice zajišťuje komplexní rozsah rehabilitační péče, ať už jde o kombinované přístroje na různé druhy elektroterapie a elektrostimulace, ultrazvuk nebo magnetoterapii. Pacientům se dvakrát denně věnuje fyzioterapeut, jednou denně ergoterapeut v nově vybavené ergoterapeutické dílně,“ upřesnil zdravotní ředitel Nemocnice Sokolov Jiří Štefan. 

 cnk_jarda2.jpg

 Tento přístroj pomáhá pacientům zlepšovat koordinaci a pohyblivost rukou. 

Stavebníci začali s přestavbou pavilonu D na počátku května loňského roku. „Na stavební akci vyčlenil Karlovarský kraj ze svého rozpočtu 25 milionů korun. Náklady na stavbu však dosáhly asi 22 milionů korun, takže se podařilo 3 miliony uspořit. Svým pacientům nyní může sokolovská nemocnice nabídnout moderní pracoviště s navazující ambulantní a lůžkovou částí rehabilitačního oddělení,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Rekonstrukce byla dokončena na počátku prosince 2013. Stavební úpravy se týkaly levé části třípatrového pavilonu D. „V prvním a v části druhého nadzemního podlaží vznikla ambulantní část rehabilitačního oddělení, zbývající část druhého nadzemního podlaží tvoří zázemí pro zdravotníky. Ve třetím nadzemním podlaží je umístěna lůžková část rehabilitace - pokoje pro pacienty s příslušenstvím, vyšetřovna nebo sesterna s recepcí,“ vysvětlil náměstek hejtmana Martin Havel.

Přeměnou prošel loni na podzim i pavilon G – z bývalé nemocniční ubytovny se stala administrativní budova, do níž se přestěhovalo ředitelství sokolovské nemocnice. Do rekonstrukce pavilonu G vložil Karlovarský kraj 11, 4 milionu korun. V rámci stavebních úprav se dočkaly rekonstrukce vnitřní prostory 2. nadzemního podlaží, došlo k výměně střešního pláště a zateplení fasády. Budova byla také opatřena venkovním únikovým ocelovým schodištěm. Přestěhováním ředitelství do pavilonu G se uvolnily prostory v pavilonu E, kde bude nyní možné vybudovat lůžkové oční oddělení.

Karlovarský kraj plánuje do investic v Nemocnici Sokolov vložit v letošním roce okolo 50 milionů korun. Stavebních úprav se dočká lůžkové oční oddělení, ARO či porodnice. „Pokračovat také bude centralizace oddělení karlovarské nemocnice za zhruba 135 milionů korun s evropskou dotací. Připravují se rovněž stavební úpravy onkologického oddělení chebské nemocnice, pro kterou Karlovarský kraj zakoupí nový lineární urychlovač,“ uzavřel hejtman.