Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemravnost komunismu a totality

19. 8. 2016

jarda.jpgZa nemravné se považuje většinou to, co je spojené s něčím intimním a lidskou sexualitou. Nemravné jsou zejména totalitní systémy a diktátoři v jejich čele, kteří obecně nenávidí svobodu slova a svobodu lidské tvorby. Logicky se tito diktátoři vyznačují projevy plných lží a nenávisti, jeden takový nám nyní roste za velkou louží a jmenuje se Donald Trump. Demokracie pro ně znamená smrt. Protože svým nemravným totalitním jednáním rozkládají společnost a likvidují lidské osudy. Dva největší nemravové novodobých dějin byli a vždy budou nacista Adolf Hitler a jeho bolševický  kamarád Stalin. Paseku, které jejich psychopatické chování napáchalo, se nepodařilo srovnat do současnosti, protože jejich pokračovatelé jsou stále věrnými zastánci těchto nemravných  ideologií, takže musí neustále lhát a rozkládat   demokratickou společnost. V roce 1968 jsem nežil, ale byla to zjevná okupace podobná té, která se nyní stala na Ukrajině.

Za největší novodobou nemravnost  považuji podsouvání myšlenek ve smyslu, že odchod okupačních vojsk po roce 1989 bylo vlastně jejich vyhnání.

Jen pro informaci to byli jen dočasné ruské domovy. Reformní komunisté asi neměli jinou možnost, než se Sovětským svazem se v té době dohodnout, jinak by byla naše republika zcela zdecimovaná viz současná Ukrajina.

První plán, jak se natrvalo usídlit v naší zemi Sovětskému svazu, nevyšel – takže sověti neprohráli jen v hokeji, ale i v této vojenské akci z roku 1968, se  vítězství Čechů uskutečnilo až v roce 1991,  a to díky demokratickému odhodlání obyvatel České republiky.

Ano, Němci byli skutečně vyhnáni, když se někde narodíte a jste vyhnán ze svého domova je rozdíl, než když s tankem vtrhnete na území jiného státu a usadíte se tam, protože tam mají věci, které nemáte, o to jde o kořist a loupení. Kořist je podstatou nemravného myšlení všech diktátorů.

Za vystěhování okupačních vojsk se nikdy neomluvím, a to jsem z jedné části své krve Němec,  jehož  část původní německé  rodiny se omluvy za vyhnání nikdy nedočkala.  Takže u nás soudruzi již nikdy více. V tom případě ponese druhý díl studentské revoluce název „máme hole v ruce, zvláště pokud bude docházet k omezování demokracie a svobody slova a základních lidských práv  a další ekonomické devastaci obyvatelstva zejména v regionech s vysokou koncentrací ruského kapitálu. Umím odpouštět, ale s totalitou a diktátory se nikdy nesmířím.

Jaroslav Dolina (na snímku), sluníčkář a pravdoláskař